Aktualności
16 kwietnia 2020
Aktualności eKorki.pl : Wiosenne odświeżenie serwisu

Każdy wie, że w tej chwili jesteśmy w trudnym momencie, gdyż epidemia koronawirusa i obostrzenia mające na celu wygaszenie pandemii mocno wpływają na codzienne funkcjonowanie naszego życia codziennego. Rynek korepetycji również odczuł wpływy ograniczeń, więc próbując wyjść naprzeciw nowej sytuacji, postanowiliśmy odświeżyć serwis, aby korzystanie z niego było wygodniejsze - zarówno dla korepetytorów jak i dla uczniów.

To co rzuca się od pierwszego spojrzenia, to odświeżony układ serwisu. Usunęliśmy lewą kolumnę, przenosząc działy statyczne (wszelkie regulaminy, FAQ, mapę serwisu czy też porównywarkę cen) do stopki, natomiast elementy związane z profilem użytkownika umieściliśmy w górnym pasku serwisu. 

Ten pasek pojawił się na portalu eKorki.pl, gdyż postanowiliśmy zmniejszyć wcześniejszą wyszukiwarkę korepetycji, aby korzystanie z poziomu urządzeń mobilnych było dużo wygodniejsze, niż do tej pory. Dodatkowo, zmiana sposobu wyszukiwania przedmiotów (zamiast listy rozwijanej teraz jest automatyczne uzupełnianie po wpisaniu pierwszych liter szukanego przedmiotu) też powinna ułatwić obsługę użytkownikom telefonów. 

Kosmetycznym zmianom uległy listy wyszukiwania (gdzie przedmioty otrzymały graficzne piktogramy), a korepetytorzy, oprócz Skype mogą teraz podać w swoich profilach także login w komunikatorze Zoom, co zostanie wyróżnione specjalną ikonką na liście wyników. 

W samych profilach pojawiły się też nowości, bo każdy może teraz dodać zdjęcie profilowe, a także - jeśli posiada konto YouTube - może zamiast zdjęcia profilowego wstawić film powitalny. Każdy uczeń może stworzyć swoją własną listę ulubionych korepetytorów, dzięki czemu nie będzie musiał przebijać się wielokrotnie przez wyszukiwarkę, tylko korzystać z wcześniej zapisanej listy najlepszych, według siebie, nauczycieli. 

Jedną z ważniejszych nowości w serwisie, jest możliwość oceny korepetytorów. Obecnie nauczyciele dużo chętniej korzystają z możliwości pracy przez Internet, co w sumie niweluje dystans między korepetytorem a uczniem, więc tradycyjny system tzw. poczty pantoflowej  w kwestii polecania korepetytorów może tutaj nie wystarczyć. Na portalu eKorki.pl każdy zarejestrowany użytkownik może wyrazić swoje uwagi na temat danego korepetytora, a także wystawić mu ocenę. 

Zmianie uległ też system abonamentowy. Wychodząc naprzeciw czasom, gdy wszyscy jesteśmy zabiegani i nie zawsze mamy czas, aby pamiętać o wszystkich sprawach, zwłaszcza takich typowo formalnych, jak odnowienie abonamentu (łatwo zapomnieć o dacie wygaśnięcia i potem są niepotrzebne kłopoty) - wprowadziliśmy abonamenty odnawialne automatycznie! W praktyce oznacza to tyle, że korepetytor płacąc opłatę aktywacyjną, po 12 miesiącach otrzyma automatyczne przedłużenie aktywacji o kolejny rok, a system płatności DotPay sam pobierze odpowiednią kwotę z przypisanej do użytkownika karty płatniczej. 

Poza automatycznym przedłużeniem dodaliśmy możliwość wyboru konta rozszerzonego, które pozwala na dodatkowe bonusy, takie jak posiadanie strony domowej na własnej subdomenie oraz braku ograniczeń w liczbie dodawanych ogłoszeń. Nadal także możliwe będzie jednorazowe wykupienie abonamentu półrocznego poprzez SMS. 

To co istotne dla aktualnych abonentów - ci, którzy mieli wcześniej założoną stronę domową, mają do końca obecnego abonamentu aktywowane konto rozszerzone (bez automatycznego przedłużenia). Po wygaśnięciu mogą zdecydować, czy pozostają na koncie rozszerzonym, czy przedłużają abonament w wariancie podstawowym. 

Ostatnim ważnym elementem, który chcieliśmy w tym artykule uwypuklić jest dodanie nowego sposobu promowania ogłoszeń. Nazwaliśmy go podbiciem punktowym, które "podbija" ogłoszenia na liście wyników. Na czym to polega? Najprościej rzecz mówiąc - punkty podbicia są podstawowym kryterium sortowania ogłoszeń w wynikach wyszukiwania. Oznacza to, że ogłoszenie, które ma więcej ważnych punktów promocji (punkty są ważne przez jeden miesiąc), jest wyżej w wynikach niż ogłoszenie, które ma tych punktów mniej lub nie ma ich wcale. Jest to interesująca alternatywa dla tych, co nie chcą inwestować w rozwinięte promocje długoterminowe, a jedynie na krótko podbić swoje ogłoszenie w konkretnej kategorii. 

Dodanie tego sposobu promocji sprawiło, że trzeba było scalić ten model z dotychczasowym podbijaniem, które było elementem wyróżnienia przez link na stronie głównej. Ci, co korzystali z tej formy wiedzą, że wykupienie tego wyróżnienia dawało podbicie w wynikach wyszukiwania. Teraz działa to w taki sposób, że wyróżnienie przez link na stronie głównej automatycznie dodaje ogłoszeniu 1 punkt podbicia na czas trwania wykupionego wyróżnienia. 

Nie są to wszystkie zmiany na portalu (warto wspomnieć jeszcze o dodaniu listy najpopularniejszych przedmiotów i miejscowości na stronie głównej), sporo jest modyfikacji drobnych, ale tak samo potrzebnych. Każda, nawet kosmetyczna zmiana, służy poprawie wygody użytkowania naszej giełdy korepetycji - portalu eKorki.pl. Nie jest to też koniec prac nad modyfikacjami - na pewno będą się pojawiać w najbliższym czasie kolejne nowości - ale te opisane powyżej były na tyle istotne, że wymagały napisania artykułu wprowadzającego, aby ułatwić użytkownikom odnalezienie wszystkiego tego, co dodaliśmy. Wszystko po to, by ich praca za pośrednictwem serwisu eKorki.pl była przyjemniejsza.

Zarejestruj się w ekorki.pl

Certyfikat eKorki.pl

Certyfikat Zweryfikowane umiejętności Korepetytora
Certyfikat Zweryfikowane umiejętności Korepetytora

Ogłoszenia promowane

Warszawa Całe Miasto
90 zł
Warszawa Wawer, Józefów, Otwock, Anin ,Radość ,F
60 zł
Warszawa KRAKÓW, POZNAŃ, ŁÓDŹ, SZCZECIN, GDAŃSK, OLSZTYN, BIAŁYSTOK, WROCŁAW, LUBLIN, KATOWICE, RZESZÓW
85 zł