Blog eKorki.pl
22 lutego 2021
Blog eKorki.pl: Kalendarz korepetycji - nowość na eKorki.pl

Internet w XXI wieku jest praktycznie wszędzie. Można za jego pośrednictwem zrobić zakupy, wyjechać na wakacje, obejrzeć ulubiony film, a nawet znaleźć drugą połowę na całe życie. Widząc to, postanowiliśmy iść z duchem czasu i uruchomić możliwość bezpośredniego umawiania lekcji za pomocą kalendarza korepetycji.

Przez ostatnie tygodnie w pocie czoła pracowaliśmy nad tym, aby komunikacja między uczniem a korepetytorem była jeszcze wygodniejsza niż jest obecnie. Do tej pory schemat umawiania się na lekcje opierał się na używaniu zewnętrznych narzędzi kontaktowych - telefonu, komunikatorów, itp., a w najlepszym przypadku - naszej skrzynki pocztowej. 

Uznaliśmy, że warto umożliwić bezpośrednią możliwość zapisywania się na korepetycje w najprostszy możliwy sposób. Taki, który od razu pozwala wybrać datę, ustalić miejsce oraz - co najważniejsze - zapisuje umówione lekcje w kalendarzu korepetycji. Dzięki czemu nie grozi nam, że zapomnimy o umówionej lekcji, a korepetytor zawsze będzie mieć w jednym miejscu wszystkie umówione terminy. 

Ponieważ zależy nam na tym, aby maksymalnie ułatwić kontakt ucznia z korepetytorem, moduł rezerwacji lekcji nie wymaga posiadania swojego konta. Wystarczy podać swoje dane, w tym e-mail, na który przyjdzie wtedy kod potwierdzający rezerwację, i gotowe. 

Oczywiście zachęcamy do rejestracji, bo wtedy nie trzeba podawać każdorazowo swoich danych, a wszystkie lekcje są dostępne wtedy z panelu ucznia, ale nie ma takiego obowiązku. 

Jeśli się okaże, że zaplanowana lekcja nie może się odbyć, uczeń ma możliwość jej odwołania, a także wysłania do korepetytora prośby o zmianę terminu. Dzięki temu narzędziu można bez konieczności odwoływania i ponownego rezerwowania w prostych krokach zmienić termin lekcji. 

Tak nowy moduł prezentuje się z perspektywy ucznia. Ciekawie prezentuje się on od strony korepetytora, który otrzymuje od serwisu bardzo szeroki zestaw narzędzi do elastycznego zarządzania rezerwacjami. 

Zacznijmy od drobnej, ale przydatnej zmiany - czyli nowego pulpitu korepetytora. W związku z pojawieniem się kalendarza postanowiliśmy odświeżyć interfejs podstrony od której każdy korepetytor zaczyna swoją przygodę w serwisie. Skupiliśmy się na zebraniu najważniejszych elementów z panelu korepetytora począwszy od kalendarza korepetycji, dzięki czemu po zalogowaniu się na bieżąco można reagować na nowe rezerwacje. 

Wchodząc dalej korepetytor otrzymuje w pełni funkcjonalny interaktywny kalendarz, gdzie może konfigurować parametry związane ze szczegółami rezerwacji i ustawić godziny, w których można rezerwować lekcje. 

Po uzupełnieniu godzin dostępności uczeń otrzymuje możliwość rezerwacji lekcji, a korepetytor widzi wszystkie zdarzenia w formie graficznej. Może też samodzielnie dodawać i usuwać lekcje czy też ustawiać czas nieobecności. Specjalnym kolorowym tłem oznaczone są też ustalone wcześniej godziny dostępności. 

Kliknięcie w konkretne zdarzenie w kalendarzu powoduje wyświetlenie szczegółów, możliwość modyfikacji zdarzenia - a w przypadku zarezerwowanych lekcji - możliwość zatwierdzenia lub odrzucenia rezerwacji

Liczymy na to, że nowa forma komunikacji przyjmie się bardzo szybko i niedługo stanie się podstawowym sposobem na umawianie korepetycji. Co bardzo ważne - dostęp do kalendarza ma każdy korepetytor z opłaconym abonamentem. Nie wymaga on osobnych opłat, więc aktywni korepetytorzy mogą korzystać z kalendarza już teraz. 

W przypadku jakichś pytań lub problemów zachęcamy oczywiście do korzystania ze skrzynki pocztowej i komunikowaniu się z naszą obsługą techniczną. Wszystko postaramy się wyjaśnić, a problemy rozwiązać. 

Komentarze

Aby dodać komentarz, musisz się zalogować.

Zarejestruj się w ekorki.pl
Kategorie
(26)
(14)
(1)
(2)

Certyfikat eKorki.pl

Certyfikat Zweryfikowane umiejętności Korepetytora
Certyfikat Zweryfikowane umiejętności Korepetytora

Ogłoszenia promowane

Kraków WARSZAWA, POZNAŃ, ŁÓDŹ, KATOWICE, WROCŁAW, SZCZECIN, LUBLIN, GDAŃSK
85 zł
Popularne przedmioty

Jesteśmy na facebooku