Blog eKorki.pl - Najnowsze artykuły
3 października 2021
Blog eKorki.pl: Witamina C niezbędny składnik zdrowia

Witamina C kojarzy nam się przede wszystkim z czymś kwaśnym, co po spożyciu wywołuje często śmieszny grymas na twarzy. Zażywamy ją głównie po to, by w okresach osłabionej odporności ustrzec się przed krążącymi zarazkami albo w celu przyspieszenia kuracji. Witamina C ma jednak niejedno imię. Tematu tutaj nie wyczerpiemy, ale poznajmy chociaż kilka ważnych i często zaskakujących, faktów o kwasie askorbinowym, którego można użyć np. do czyszczenia wody w basenie.

czytaj dalej
14 września 2021
Blog eKorki.pl: Nowość - eKorki.pl dla pracodawców!

Dostawaliśmy wiele pytań o to, czy w serwisie lub grupach FB można publikować oferty pracy. Dziś możemy dumnie ogłosić start działu Praca na eKorki.pl!

czytaj dalej
3 września 2021
Blog eKorki.pl: Dlaczego warto uczyć się języka polskiego?

Polska jest jednym z większych krajów w Unii Europejskiej. Jest też jednym z najbardziej wysuniętych na wschód krajów Wspólnoty. Dla wielu obcokrajowców jest pierwszym przystankiem w Europie. Jakie są korzyści ze znajomości naszego języka?

czytaj dalej
1 września 2021
Blog eKorki.pl: Promocja "Podwajamy wszystko!" z okazji nowego roku szkolnego

Dziś wielki dzień dla każdego nauczyciela i każdego ucznia. Zaczyna się kolejny rok szkolny. Z tej okazji uruchomiliśmy wielką promocję dla korepetytorów - tylko dziś kupiony abonament czy promocja będzie ważna dwa razy dłużej! 

czytaj dalej
26 sierpnia 2021
Blog eKorki.pl: Rok szkolny 2021/22 - wszystko co musisz wiedzieć

Jeszcze tylko tydzień do końca wakacji, zarówno nauczyciele jak i uczniowie są już w blokach startowych, ale na pewno każdy się zastanawia, czy na pewno jest w pełni przygotowany do rozpoczęcia roku szkolnego. Spróbujmy zatem zebrać wszystkie najważniejsze informacje, aby bez niedomówień udało się przebrnąć przez kolejny sezon edukacyjny. 

czytaj dalej
26 lipca 2021
Blog eKorki.pl: Wywiad z Kasią Melką Korepetytorką i wolontariuszką z fundacji "Portal Fm Pomagamy Dzieciom"

Naszą kolejną rozmówczynią, jest bardzo pozytywnie rekomendowana korepetytorka Kasia Melka, która naucza języka polskiego uczniów szkól podstawowych oraz średnich. Kasia Pracuje jako wolontariusz w fundacji " Portal Fm - Pomagamy Dzieciom " Oddając się pomocy dzieciom, często czyta im książki. Jej kariera korepetytorska zaczęła się spontanicznie i bezinteresownie, podczas pomocy koleżance w rozwiązaniu zadań z pracy domowej.  Niebawem będziemy mieć możliwość nauki języka polskiego pod nowym logiem, ponieważ Kasia planuje otwarcie własnej działalności i tym samym rozszerzyć swoją działalność korepetytorską. Jak większość, Kasia czerpie przyjemność z tego co robi i zaraża uczniów swoim entuzjazmem oraz wiedzą, którą posiada do nauczania. Oto co nam Kasia o sobie opowiedziała.

Rozmowę poprowadził Robert Nowak 

czytaj dalej
4 lipca 2021
Blog eKorki.pl: Wywiad z Anną Pleśniak założycielką Tales Academy

Tales Academy to nazwa, którą kojarzy wiele osób niegdyś mających kryzys w nauczaniu. Zapewne wielu dzisiaj wspomina z uśmiechem jak udało im się wybrnąć z braku wiedzy lub niedouczenia. Wszystko dzięki Tales Academy i Annie Pleśniak, to właśnie z nią dzisiaj rozmawialiśmy. Tales – to wielki myśliciel. Założycielką jest nasza rozmówczyni Anna, która już w czwartej klasie szkoły podstawowej, oznajmiła swojej nauczycielce matematyki, że będzie nauczać tego przedmiotu. Dziś czerpie inspiracje od starożytnych filozofów oraz współczesnych pedagogów. Ania w wolnym czasie pokonuje górskie szlaki, pływa i czyta książki. W nauce stawia na zaangażowanie i przywraca nadzieję tym którzy ją utracili. Rozmowę przeprowadził Robert Nowak.

czytaj dalej
26 maja 2021
Blog eKorki.pl: Dzień matki - początki w Polsce

26 Maja to data dobrze nam znana. To wyjątkowy dzień, który obchodzimy co roku oddając cześć naszym matkom. Postanowiliśmy przyjrzeć się historii tego święta, gdyż dobrze wiedzieć taką ciekawostkę. Okazuje się, że odkąd ludzie żyją w społeczeństwach, zwyczaj ten występował pod wieloma postaciami. Początkowo wyłącznie dla bogiń, później zapomniany na długie lata po czym powrócił i trwa do dziś.

czytaj dalej
23 maja 2021
Blog eKorki.pl: Wywiad z Maciejem Winnickim założycielem Faster English

Dziś porozmawiamy z Magistrem Maciejem Winnickim właścicielem „Faster English” Absolwentem Uniwersytetu Warszawskiego, który od piętnastu lat sukcesywnie uczy języka angielskiego. Jako jeden z tych, którzy byli zmuszeni do zmiany wykonywanego zawodu, zdecydował się otworzyć własną działalność w edukacji. Od 2012 roku zebrał masę pozytywnych opinii od uczniów, których uczył. Maciej w wolnym czasie, gdy nie myśli o nauczaniu, jeździ rowerem i dba o sylwetkę chodząc na siłownię a ostatnio nawet, zaczął trenować pod gołym niebem na stacjach do street workoutu. Pierwsze lekcje udzielił w wieku piętnastu lat również z angielskiego, ale wtedy nie planował jeszcze swojego kalendarza. Co innego dzisiaj, ponieważ obecnie w kalendarzu Macieja pozostało tylko kilka godzin w skali miesiąca, gdyż jest rozchwytywany, ale jest pewne powiedzenie „Dobry fachowiec nie ma wolnych terminów". Rozmowę poprowadził Robert Nowak. 

czytaj dalej
22 maja 2021
Blog eKorki.pl: Mitologia Słowiańszczyzny

Fakty naszego pochodzenia kojarzymy dzięki temu, czego nauczono nas w szkole. Wiemy, że chrześcijaństwo sprowadzono do polski w 966 roku. Uczono nas także o mitologii greckiej czy rzymskiej. Ale jaka była nasza słowiańska historia, w co wierzyli nasi przodkowie i jakie napotykali przeciwności? Okazuje się, że słowiańskie wierzenie sprzed czasów przyjęcia chrześcijańskiego chrztu było bardzo bogate w postaci, z którymi utożsamiano wszystko co nas otacza. Życie, śmierć, przyrodę i wierzenia, które dziś są nieracjonalne, ale niektóre piękne jak i przerażające.  

czytaj dalej

Strona

Zarejestruj się w ekorki.pl
Zobacz oferty pracy w ekorki.pl lub zarejestruj się jako pracodawca
Kategorie

Certyfikat eKorki.pl

Certyfikat Zweryfikowane umiejętności Korepetytora
Certyfikat Zweryfikowane umiejętności Korepetytora

Ogłoszenia promowane

Certyfikat Zweryfikowane umiejętności Korepetytora
Bytom Centrum najbliższe okolice pl. Sobieskiego
60 zł
Bielsko-Biała Rychlińskiego 30 m. 7
22 zł
Popularne przedmioty

Jesteśmy na facebooku