Blog eKorki.pl - Najnowsze artykuły
4 lipca 2021
Blog eKorki.pl: Wywiad z Anną Pleśniak założycielką Tales Academy

Tales Academy to nazwa, którą kojarzy wiele osób niegdyś mających kryzys w nauczaniu. Zapewne wielu dzisiaj wspomina z uśmiechem jak udało im się wybrnąć z braku wiedzy lub niedouczenia. Wszystko dzięki Tales Academy i Annie Pleśniak, to właśnie z nią dzisiaj rozmawialiśmy. Tales – to wielki myśliciel. Założycielką jest nasza rozmówczyni Anna, która już w czwartej klasie szkoły podstawowej, oznajmiła swojej nauczycielce matematyki, że będzie nauczać tego przedmiotu. Dziś czerpie inspiracje od starożytnych filozofów oraz współczesnych pedagogów. Ania w wolnym czasie pokonuje górskie szlaki, pływa i czyta książki. W nauce stawia na zaangażowanie i przywraca nadzieję tym którzy ją utracili. Rozmowę przeprowadził Robert Nowak.

czytaj dalej
26 maja 2021
Blog eKorki.pl: Dzień matki - początki w Polsce

26 Maja to data dobrze nam znana. To wyjątkowy dzień, który obchodzimy co roku oddając cześć naszym matkom. Postanowiliśmy przyjrzeć się historii tego święta, gdyż dobrze wiedzieć taką ciekawostkę. Okazuje się, że odkąd ludzie żyją w społeczeństwach, zwyczaj ten występował pod wieloma postaciami. Początkowo wyłącznie dla bogiń, później zapomniany na długie lata po czym powrócił i trwa do dziś.

czytaj dalej
23 maja 2021
Blog eKorki.pl: Wywiad z Maciejem Winnickim założycielem Faster English

Dziś porozmawiamy z Magistrem Maciejem Winnickim właścicielem „Faster English” Absolwentem Uniwersytetu Warszawskiego, który od piętnastu lat sukcesywnie uczy języka angielskiego. Jako jeden z tych, którzy byli zmuszeni do zmiany wykonywanego zawodu, zdecydował się otworzyć własną działalność w edukacji. Od 2012 roku zebrał masę pozytywnych opinii od uczniów, których uczył. Maciej w wolnym czasie, gdy nie myśli o nauczaniu, jeździ rowerem i dba o sylwetkę chodząc na siłownię a ostatnio nawet, zaczął trenować pod gołym niebem na stacjach do street workoutu. Pierwsze lekcje udzielił w wieku piętnastu lat również z angielskiego, ale wtedy nie planował jeszcze swojego kalendarza. Co innego dzisiaj, ponieważ obecnie w kalendarzu Macieja pozostało tylko kilka godzin w skali miesiąca, gdyż jest rozchwytywany, ale jest pewne powiedzenie „Dobry fachowiec nie ma wolnych terminów". Rozmowę poprowadził Robert Nowak. 

czytaj dalej
22 maja 2021
Blog eKorki.pl: Mitologia Słowiańszczyzny

Fakty naszego pochodzenia kojarzymy dzięki temu, czego nauczono nas w szkole. Wiemy, że chrześcijaństwo sprowadzono do polski w 966 roku. Uczono nas także o mitologii greckiej czy rzymskiej. Ale jaka była nasza słowiańska historia, w co wierzyli nasi przodkowie i jakie napotykali przeciwności? Okazuje się, że słowiańskie wierzenie sprzed czasów przyjęcia chrześcijańskiego chrztu było bardzo bogate w postaci, z którymi utożsamiano wszystko co nas otacza. Życie, śmierć, przyrodę i wierzenia, które dziś są nieracjonalne, ale niektóre piękne jak i przerażające.  

czytaj dalej
21 maja 2021
Blog eKorki.pl: Plimpton 322 matematyczny sekret Babilończyków

Matematyka towarzyszy nam od najmłodszych lat. Odkąd zaczynamy rozumieć, używamy matematyki w częstych przypadkach świadomie lub po prostu jako codzienność. Zwana „Matką nauk” ma swoje początki daleko w przeszłości i była rozumiana przez naszych odległych przodków.

czytaj dalej
18 maja 2021
Blog eKorki.pl: Pisanie po cieczy

Rozwijająca się technologia pozwala nam dostrzegać i poznawać to co do tej pory było nieznane. Obecnie prace naukowe prowadzane są w wielu dziedzinach i tematach między innymi w chemii. Na temat wielu zagadnień nie mamy jeszcze wiedzy, ale nasi znakomici naukowcy co dzień prezentują nowe odkrycia zadziwiając świat. Często są to rzeczy, które mogłyby się wydawać niemożliwe, nieosiągalne lub nawet magiczne. Do takich można przypisać pisanie na cieczy za pomocą wiązki lasera.

czytaj dalej
17 maja 2021
Blog eKorki.pl: Fibromelanoza i czarne kury

Natura słynie z tego, że lubi nas zadziwiać swoją pomysłowością, którą poznajemy dzięki rozwojowi nauki. Różne anomalie zachodzące w naturze, kreują świat, który obserwujemy i poznajemy od wieków. Bardzo rzadkie gatunki roślin czy zwierząt często pięknie wyglądających wyginęło z powodu inicjacji człowieka lub natury. Wiele z nich przetrwało do dzisiaj dzięki czemu możemy je podziwiać i poznawać. W tym artykule opowiemy ciekawą historię czarnej kury, żartobliwie nazywaną przez sprzedawców „czarnym lamborghini”

czytaj dalej
15 maja 2021
Blog eKorki.pl: Diamenty z laboratorium

Alchemia niegdyś uważana za mroczną i magiczną naukę, od zamierzchłych lat, zajmowała się próbami wytworzenia złota czy diamentów. Najlepsi i najbardziej znani Alchemicy tamtych czasów, próbowali wytworzyć prawdziwe złoto lub diamenty, lecz nikomu się to nie udało. Bynajmniej w przypadku złota, inaczej jest z diamentami. Od zawsze uważane za piękne i używane jako ozdoby. Drogocenne a niektóre bezcenne ze względu na swoją historię. Ozdoba wielu koron i zguba wielu pragnących je posiąść. Najnowsza technologia pozwala na wytwarzanie diamentów równie pięknych jak i wartościowych. Nazywane są” Diamentami z laboratorium”

czytaj dalej
14 maja 2021
Blog eKorki.pl: Kilka ciekawostek o angielskim

Język angielski – zapewne, najpopularniejszy język na świecie. Znając go chociażby na poziomie komunikatywnym porozumiemy się, z każdym na wycieczce za granicą lub gdy zaczepi nas jakiś obcokrajowiec i zapyta, jak dotrzeć w jakieś miejsce itp. Dziś porozmawiamy w języku polskim o angielskim, ponieważ okazuje się, że może być całkiem ciekawy a na pewno mało kto zna takie ciekawostki jakie przedstawimy.

czytaj dalej
7 maja 2021
Blog eKorki.pl: Potrzebujesz szybkiej odpowiedzi - zapytaj Korepetytora!

Jest oczywistością, że w dobie Internetu każdy uczeń szuka w sieci odpowiedzi na pytania, które pojawiają się w trakcie odbywania edukacji. Najczęściej je też tam znajduje. Ale - czy mamy pewność, że odpowiedź jest właściwa? Jak to zweryfikować? Nie jest już to takie proste. Dlatego udostępniliśmy platformę pytań z przedmiotów szkolnych, gdzie pytania zadają uczniowie, a odpowiadają fachowcy, czyli Korepetytorzy. 

czytaj dalej

Strona

Zarejestruj się w ekorki.pl
Kategorie
(30)
(14)
(1)
(5)

Certyfikat eKorki.pl

Certyfikat Zweryfikowane umiejętności Korepetytora
Certyfikat Zweryfikowane umiejętności Korepetytora

Ogłoszenia promowane

Popularne przedmioty

Jesteśmy na facebooku