FAQ - najczęściej zadawane pytania

Ogłoszenia

 • Jak dodać ogłoszenie?
  Po zalogowaniu na konto należy wybrać opcję Moje ogłoszenia i wybrać opcję Dodaj ogłoszenie. Następnie należy wypełnić cały formularz (przedmiot, treść ogłoszenia, cena za godzinę itd.) i kliknąć DODAJ.
 • Gdzie mogę edytować swoje ogłoszenie?
  Po pozytywnym dodaniu ogłoszenia, jego podgląd oraz ewentualna edycja jest możliwa poprzez wybranie takiej opcji w zakładce Moje ogłoszenia.

  Dodatkowo z tej samej zakładki można dokonać wykupienia promocji na swoje ogłoszenie i zobaczyć statystyki odwiedzin.
 • Czy wyróżnianie ogłoszeń na stronie eKorki.pl jest bezpłatne?
  Nie, wyróżnienie ogłoszenia jest usługa płatną. Całkowicie bezpłatne jest umieszczenie ogłoszenia w bazie serwisu eKorki.pl. Ogłoszenia takie są widoczne dla osób poszukujących korepetytorów po uiszczeniu przez Korepetytora Opłaty Abonamentowej.
 • Ile mogę dodać ogłoszeń?
  Maksymalna ilość możliwych do dodania ogłoszeń po opłaceniu konta jest zależna od wybranego abonamentu. Wykupienie planu Korepetytor Biznes Premium usuwa limit. Należy pamiętać, że jeśli mamy wykorzystany limit ogłoszeń, a będziemy chcieli odnowić abonament w planie niższym, to konto nie będzie w pełni aktywne do momentu usunięcia nadmiarowych ogłoszeń
 • Zaktualizowałem ogłoszenie, ale data aktualizacji się nie zmieniła. Dlaczego?
  Ogłoszenia aktualizują się niezależnie od tego, że data aktualizacji jest ,,zablokowana". Jest to tylko wizualna blokada daty ze względu na możliwość sztucznego podbijania swoich ogłoszeń na stronie głównej przez użytkowników.

Konto

 • Jakie są typy kont na eKorki.pl?
  Korepetytorzy - konto poświęcone osobom oferującym korepetycje. W zależności od wybranego planu abonamentowego można dodać od jednego w wersji najtańszej do nieograniczonej liczby ogłoszeń w planie najdroższym.

  Uczniowie - typ konta poświęcony uczniom, którzy chcą odnaleźć interesujące ich korepetycje i uzyskać możliwość kontaktu do danej osoby.
 • Jak edytować profil?
  Na stronie głównej należy kliknąć Edytuj profil i wypełnić odpowiednie dane.

  UWAGA! Nie jest możliwa zmiana loginu. Pozostałe dane mogą zostać zmienione.
 • Jak założyć konto za pomocą Facebooka?
  Wystarczy kliknąć w przycisk Facebooka, widoczny na podstronie logowania.

  Jeśli wybrałeś typ konta Korepetytorzy, zostaniesz poproszony o wypełnienie kilku dodatkowych informacji (ustawienie hasła oraz wybranie województwa i miasta). Z obowiązku tego zwolnieni są użytkownicy, którzy wybrali typ konta Uczniowie.
 • Czy mogę zmienić typ konta już po rejestracji?
  Częściowo. Zakładając konto, wybierasz jedną z dwóch opcji - Korepetytorzy lub Uczniowie. Możesz zmienić poziom (podstawowy lub rozszerzony) w ramach konta korepetytora, lecz by dokonać zmiany z konta ucznia na korepetytora (lub na odwrót), należy założyć nowy profil. 
  Należy też pamiętać, że jeśli zmniejszamy poziom abonamentu z rozszerzonego na podstawowy, a w serwisie mamy więcej ogłoszeń niż wynosi limit, to konto nie będzie w pełni aktywne, dopóki nie zostaną usunięte nadmiarowe ogłoszenia. 
 • Miałam/em konto na starej wersji serwisu eKorki.pl i chcę je przenieść na nową wersję. Jak to zrobić?
  Wszystkie konta ze starej wersji serwisu zostały przeniesione na nową. Gdyby jednak po zalogowaniu pojawił się błąd, zostanie poproszony o wpisanie dokładnej miejscowości lub dzielnicy, w której świadczysz usługi.

  Po wypełnieniu formularza będziesz mógł cieszyć się wszystkimi możliwościami nowej odsłony eKorki.pl.
   
 • Gdzie znajdę informację o ważności mojego konta?
  Wystarczy kliknąć w zakładkę Mój profil. Pokaże się dokładna data ważności konta, a obok niej możliwość jego przedłużenia (jeśli nie jest automatycznie odnawiane), zmiany rodzaju konta, anulowania automatycznego odnowienia lub usunięcia.
 • Nie pamiętam hasła. Jak je przypomnieć?
  Aby przypomnieć hasło do swojego konta, należy wybrać opcję Zapomniałeś hasła?, które widoczne jest pod miejscem do logowania, a następnie podać przypisany do konta adres mailowy.
 • Jak usunąć konto?
  Zależnie od typu konta należy wejść na Pulpit Ucznia/Korepetytora/Pracodawcy i tam odnaleźć szary przycisk Usuń Konto

Płatności

 • Co to jest Opłata Abonamentowa?
  Opłata Abonamentowa to świadczenie za utrzymanie i prowadzenie Konta Korepetytora. Można ją uregulować poprzez system DotPay. Abonament może być odnowiony automatycznie (w przypadku płatności kartą kredytową). 

  W celu wniesienia opłaty należy się zalogować na swoim Koncie korepetytora w serwisie eKorki.pl. Następnie w Pulpicie Korepetytora w opcji WAŻNOŚĆ KONTA można się dowiedzieć do kiedy jest ważna Opłata Abonamentowa, a także klikając na czerwony napis przedłuż ważność (jeśli użytkownik nie ma automatycznego przedłużenia) lub aktywuj konto można dokonać płatności.

  Automatyczne odnowienie konta można anulować w dowolnym momencie. 
 • Ile wynosi opłata abonamentowa?

  Aktualny cennik znajduje się w stopce strony pod hasłem Oferta. Warto tam zaglądać regularnie, aby być na bieżąco z cennikiem i możliwymi promocjami. Aktualny cennik zawsze widoczny jest też w formularzu płatności. 

 • Zapłaciłem za wyróżnienie ogłoszenia. Kiedy moje ogłoszenie będzie wyróżnione?
  Ogłoszenie zostanie wyróżnione natychmiast po tym gdy system serwisu eKorki.pl potwierdzi wpłatę. Większość operacji księgowana jest praktycznie na bieżąco, jednak w szczególnych przypadkach potwierdzenie może trwać maksymalnie dobę (przy dniach wolnych od pracy może się przedłużyć).
 • Zapłaciłam/em za wyróżnienie. Dlaczego nie widzę, aby moje ogłoszenie było promowane?
  Ogłoszenia promowane oraz boksy reklamowe rotują. W danym momencie eksponowana jest tylko ich część po np. przeładowaniu strony pokażą się kolejne. System rotacji jest losowy.
 • Wykupiłem dla swojego ogłoszenia kilka punktów podbicia, a nie jest ono na pierwszym miejscu listy wyników. Dlaczego?
  Punkty podbicia są walutą w wynikach wyszukiwania korepetycji. Skoro Twoje ogłoszenie nie jest najwyżej, oznacza to, że ci, co są wyżej, wykupili dla danego ogłoszenia więcej punktów niż Ty. Wystarczy przebić ich kupując więcej punktów podbicia. 

Inne

 • Jak wyszukać interesujące mnie korepetycje?
  Na stronie głównej, jak również na wszystkich innych podstronach widoczna jest wyszukiwarka korepetycji. W celu odnalezienia interesujących opcji, wystarczy wybrać odpowiedni przedmiot oraz lokalizację.

  Jeśli zależy Ci na bardziej dokładnym wyszukiwaniu, masz do wyboru szereg innych opcji (np. maksymalna cena, zakres i miejsce nauczania czy też dokładniejsze informacje o korepetytorze).
 • Jak skontaktować się z innym użytkownikiem eKorki.pl?
  Wystarczy kliknąć w profil danego użytkownika i odnaleźć opcję Wyślij wiadomość. Wówczas pokaże się formularz kontaktowy, w którym wpisujemy temat wiadomości oraz jej treść.

  Istnieje również opcja kontaktu innymi drogami (numer GG lub numer telefonu). Funkcja ta dostępna jest tylko wtedy, gdy dany użytkownik uzupełni odpowiednie dane w swoim profilu.
 • Skąd mogę się dowiedzieć, że dostałem wiadomość?
  Jeśli inny użytkownik wyśle do Ciebie wiadomość przy użyciu formularza kontaktowego, wówczas po zalogowaniu na konto, przy opcji Wiadomości pokaże się cyfra z ilością nieprzeczytanych wiadomości.
 • Gdzie mogę porównać ceny danych przedmiotów w danej lokalizacji?
  Należy wybrać zakładkę Porównaj ceny, która widoczna jest po lewej stronie serwisu, a następnie wybrać interesujący przedmiot oraz lokalizację z rozwijanej listy. W efekcie pojawi się porównanie wszystkich ofert z danego miejsca.
© eKorki.pl 2004-2024