Blog eKorki.pl
26 lipca 2021
Blog eKorki.pl: Wywiad z Kasią Melką Korepetytorką i wolontariuszką z fundacji "Portal Fm Pomagamy Dzieciom"

Naszą kolejną rozmówczynią, jest bardzo pozytywnie rekomendowana korepetytorka Kasia Melka, która naucza języka polskiego uczniów szkól podstawowych oraz średnich. Kasia Pracuje jako wolontariusz w fundacji " Portal Fm - Pomagamy Dzieciom " Oddając się pomocy dzieciom, często czyta im książki. Jej kariera korepetytorska zaczęła się spontanicznie i bezinteresownie, podczas pomocy koleżance w rozwiązaniu zadań z pracy domowej.  Niebawem będziemy mieć możliwość nauki języka polskiego pod nowym logiem, ponieważ Kasia planuje otwarcie własnej działalności i tym samym rozszerzyć swoją działalność korepetytorską. Jak większość, Kasia czerpie przyjemność z tego co robi i zaraża uczniów swoim entuzjazmem oraz wiedzą, którą posiada do nauczania. Oto co nam Kasia o sobie opowiedziała.

Rozmowę poprowadził Robert Nowak 

Co sprawiło, że postanowiłaś nauczać?

Powiem szczerze, że bardzo spontanicznie. Na początku uczyłam pomagając bezinteresownie. Odnalazłam swoją pasję i pokochałam pracę z dziećmi i młodzieżą. Inwencja i metodyka w pracy płyną prosto z serca, dlatego nie ma dla mnie rzeczy niemożliwych. Ważne jest podejście z sercem i uwagą do każdego ucznia. Nauczanie to powołanie nie zawód. Warto o tym pamiętać.

Skąd pomysł na taką nazwę?

Nazwa Korepetytorka Kasia to nazwa tymczasowa. Niebawem pojawi się moja strona KOREPETYCJE Z PASJĄ. Planuję założenie własnej działalności.

Jakie były najtrudniejsze chwile w karierze?

Uczyłam dziecko, które posiada orzeczenie o niepełnosprawności intelektualnej był to początek mojej kariery. Bardzo dużo pracy włożyłam, aby dziewczynka polubiła się uczyć i zdobyła pozytywne oceny. Moją pracę traktuję jak hobby. Odkryłam w sobie pokłady niesamowitej cierpliwości, empatii i zrozumienia. Najtrudniejszym momentem było naprowadzenie na właściwe tory w myśleniu i koncentracji. Zastosowałam własne metody nauczania w celu zneutralizowania zaburzeń pamięci i problemów ze skupieniem uwagi. Pozytywne rezultaty w postaci ocen bardzo dobrych utwierdziły mnie w przekonaniu, że mam duże predyspozycje w nauczaniu.

Jak wspominasz swoja pierwszą lekcje?

Pierwsza lekcja, którą poprowadziłam była nauką i jednocześnie zabawą. Z przyjemnością pomogłam siostrze mojego znajomego w odrobieniu pracy domowej.

Co najbardziej lubisz w swojej pracy?

Najbardziej satysfakcjonują mnie rezultaty mojego nauczania.

Czy ktoś Cię zainspirował, przyczynił się do wyboru tego przedmiotu do nauczania?

Nie, przedmioty humanistyczne są moją mocną stroną.

W swoim profilu na FB masz napisane, że pracujesz w fundacji „Portal Fm – Pomagamy Dzieciom” Jak tam jest?

Fundacja pomaga dzieciom i rodzinom osób chorych i ubogich. Pomagam w realizacji projektu Streeworkerskiego „Detektywi Przyrody”. Promujemy alternatywne formy spędzania czasu wolnego dla dzieci i młodzieży np. labirynt wiedzy, zajęcia plastyczne i sportowe. Realizujemy również projekty „Kromka chleba” mające na celu pomóc biednym ubogim poprzez organizację zbiórek żywności dla bezdomnych. Fundacja prowadzi również bazarek Efemek. Rzeczy przyjmowane od darczyńców najpierw są selekcjonowane następnie sprzedawane ostatecznie pieniądze trafiają na cele statutowe. Zachęcam do odwiedzenia portalu: https://portalfm.net.pl/ Cudowni ludzie o złotych sercach. Cieszę się, że mogę dołożyć swoją cegiełkę w postaci poświęconego czasu dla dzieci na rzecz fundacji. Wspólnie budujemy lepszy świat.

Co robisz w wolnym czasie?

Lubię czytać, jak również spędzać czas z gronie przyjaciół.

Jak często zdarza się, że uczniowie proponują pieniądze za rozwiązanie zadań, za gotowe treści?

Bardzo często. Nie jestem zwolenniczką takich rozwiązań. Proponuję lekcję. Przedstawiam wyjaśniające wskazówki dzięki którym uczeń może samodzielnie wykonać zadanie. Często uczniowie z czystego lenistwa oczekują, że ktoś wykona pracę za nich. W konkluzji ma to bardzo negatywne skutki. Mianowicie w dalszym etapie nauki są braki spowodowane właśnie takim sposobem uzyskania oceny pozytywnej.

Przez tak długi okres pracy na pewno znalazłaś wiele sposobów do nauczania, podzielisz się kilkoma z nami?

Myślę, że sposób nauczania musi być dostosowany indywidualnie do poziomu wiedzy dziecka. Dobrą metodyką jest analiza psychologiczna i zbadanie poziomu poznawczego, aby we właściwy sposób dobrać ćwiczenia. Podczas lekcji warto robić krótkie przerwy na Quiz wiedzy. Bardzo skuteczne, ponieważ uczeń powtarza materiał jednocześnie jego umysł odpoczywa traktując to jak zabawę. Istotną kwestią jest, aby nie znudzić ucznia tylko zachęcić do nauki. Warto przedstawić naukę z innej perspektywy. To łatwe proste i przyjemne. Budowanie atmosfery podczas zajęć jest priorytetowe i gwarantuję sukces w nauczaniu. Polecam pomoce dydaktyczne w formie zabaw podczas zajęć to odpręża i daje niesamowite rezultaty.

Zastanawiałaś się kiedyś nad tym czy uczniowie Cię lubią?

Myślę, że mnie lubią i przede wszystkim szanują.

Czy według Ciebie, zajęcia online przynoszą tyle samo korzyści co standardowe zajęcia stacjonarne?

Myślę, że zajęcia online są równie skuteczne a nawet bardziej niż stacjonarne. Wszystko zależy od rzetelności w wykonywanej pracy. Moi uczniowie uzyskali bardzo wysokie wyniki 93%,82%,76% z egzaminów. Uczyłam zdalnie i są rezultaty. Moją radą w zdalnym nauczaniu jest nieukazywanie swojego wizerunku. Uczeń wtedy na ma aż tylu bodźców podczas nauki i skupia się na tym co słyszy. Widzi jedynie udostępniamy ekran.

Co najbardziej lubisz w swojej pracy?

Wyniki egzaminów i radość moich uczniów.

Co według Ciebie jest najważniejsze w nauczaniu?

Najbardziej istotne jest odpowiednie podejście, empatia i znajomość psychiki dziecka. Warto poczytać o roli podświadomości i korzystać z tej wiedzy w budowaniu świadomości dziecka. Uczyć wiary w siebie i być mentorem, który nauczy wytrwałości i mobilizacji w dążeniu do celu.

Co sądzisz o naszym portalu eKorki.pl?

eKorki.pl to bardzo innowacyjny portal.

Bardzo Ci dziękuję za czas, który mi poświęciłaś. Miło było poznać Twoją historię. 

Miło mi, że mogę podzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem dotyczącym mojej pracy. Dziękuję za możliwość udzielenia wywiadu. Pozdrawiam.

Profil Kasi oraz opis jej pracy korepetytora można znaleźć pod tym linkiem 

 

Komentarze

Aby dodać komentarz, musisz się zalogować.

Zarejestruj się w ekorki.pl
Zobacz oferty pracy w ekorki.pl lub zarejestruj się jako pracodawca
Kategorie

Certyfikat eKorki.pl

Certyfikat Zweryfikowane umiejętności Korepetytora
Certyfikat Zweryfikowane umiejętności Korepetytora

Ogłoszenia promowane

Warszawa Bielany, Bemowo. Żoliborz
60 zł
Warszawa KRAKÓW, POZNAŃ, ŁÓDŹ, SZCZECIN, GDAŃSK, OLSZTYN, BIAŁYSTOK, WROCŁAW, LUBLIN, KATOWICE, RZESZÓW
95 zł
Kraków WARSZAWA, POZNAŃ, ŁÓDŹ, KATOWICE, WROCŁAW, SZCZECIN, LUBLIN, GDAŃSK
100 zł
Popularne przedmioty

Jesteśmy na facebooku