Blog eKorki.pl
26 kwietnia 2022
Blog eKorki.pl: Zmiana sposobu pobierania faktur VAT za usługi płatne

Otrzymywaliśmy wielokrotnie zapytania od użytkowników w jaki sposób mogą pobrać faktury i gdzie te dane należy uzupełnić. Uznaliśmy zatem, że trzeba ten proces uprościć i usprawnić. 

Od dziś, każdy użytkownik serwisu eKorki.pl, który będzie chciał wykupić usługę płatną (np. abonament czy promocję), już na etapie wyboru usługi przed dokonaniem opłaty będzie musiał zadeklarować, czy chce za dany zakup otrzymać fakturę VAT. Wcześniej wyglądało to w nie do końca oczywisty sposób, teraz będzie jednoznaczne. Chcesz fakturę - zaznacz opcję przed zakupem

Co ważne, jeśli tej opcji nie zaznaczysz, po zakupie nie będzie już możliwości pobrania faktury. 

Drugi element, który dodaliśmy - niewątpliwie poprawiający wygodę usługi fakturowania - jest wyskakujące okienko do uzupełnienia danych do faktury w momencie kliknięcia opcji "Chcę otrzymać fakturę". Wcześniej dane do faktury należało osobno uzupełnić. 

Dopiero potwierdzenie wypełnionych danych do faktury będzie ostatecznym potwierdzeniem chęci otrzymania faktury VAT za kupioną usługę. Potem następuje standardowy zakup usługi przez system płatności. 

Gdy już nasza płatność zostanie zatwierdzona, wystarczy przejść do MOICH PŁATNOŚCI. I tam, w tych pozycjach w których zadeklarowaliśmy chęć otrzymania faktury - pojawi się ikonka umożliwiająca pobranie pliku PDF z fakturą. Płatności bez takiej deklaracji nie będą mieć takiej ikonki i faktura za nie nie będzie możliwa do pobrania. 

Zmiana jest z pozoru niewielka, ale w rzeczy samej jest bardzo istotna. Wcześniej wystarczyło samo wypełnienie danych do faktury i było ono traktowane automatycznie jako chęć pobrania. Teraz użytkownik musi zadeklarować to każdorazowo przed dokonaniem płatności. Dlatego prosimy uważnie czytać komunikaty w formularzach, by potem nie było problemów. 

Komentarze
12.08.2022, 22:24
Jak długo czeka się na fakturę?

Aby dodać komentarz, musisz się zalogować.

Zarejestruj się w ekorki.pl
Kategorie

Certyfikat eKorki.pl

Certyfikat Zweryfikowane umiejętności Korepetytora
Gdańsk Maćkowy
90 zł
Certyfikat Zweryfikowane umiejętności Korepetytora

Ogłoszenia promowane

Warszawa Wesoła, Rembertów
70 zł
Warszawa Warszawa, Kraków, Łódź, Poznań, Katowice, Szczecin, Gdańsk, Gdynia, Lublin, Tarnów
95 zł
Kraków Podgórze
140 zł
Popularne przedmioty
(10808)
(4337)
(3109)
(2476)
(1842)

Jesteśmy na facebooku