Blog eKorki.pl
3 września 2021
Blog eKorki.pl: Dlaczego warto uczyć się języka polskiego?

Polska jest jednym z większych krajów w Unii Europejskiej. Jest też jednym z najbardziej wysuniętych na wschód krajów Wspólnoty. Dla wielu obcokrajowców jest pierwszym przystankiem w Europie. Jakie są korzyści ze znajomości naszego języka?

Polska liczy obecnie około 38 milionów mieszkańców. Jest pierwszym językiem dla około 42-45 mln ludzi w Europie, co czyni go piątym pod tym względem językiem w Europie. Pomimo, że nie jest tak popularny jak język angielski, język francuski, język hiszpański czy język niemiecki, warto umieć go w stopniu najwyższym. 

Dziś, przyjeżdżając do Warszawy, Krakowa, Poznania, Gdańska czy Wrocławia spotkasz wielu obcokrajowców, więc języki obce będą ważne w komunikacji. Z drugiej strony warto zachęcać podróżnych, by uczyli się języka polskiego, warto też uczyć się go do perfekcji będąc Polakiem, bo czy może być coś ważniejszego niż idealna znajomość ojczystego języka? 

Szczęśliwie dziś jest bardzo dużo miejsc, gdzie nauka jakiegokolwiek języka (obcego czy ojczystego)  jest realizowana w sposób nowoczesny. Zarówno stacjonarnie jak i zdalnie. Jak grzyby po deszczu powstają kolejne szkoły językowe, mamy też bogate grono indywidualnych nauczycieli, którzy nauczą podstaw lub dadzą korepetycje dla zaawansowanych. 

Przeglądaj ogłoszenia

Osoby zza granicy przyjeżdżający do Polski również mogą skorzystać z bardzo szerokiej bazy szkół języka polskiego dla cudzoziemców

Dzięki profesjonalnej nauce języka w krótkim czasie będą w stanie realizować codzienne potrzeby, takie jak zakupy czy spotkania towarzyskie. Rozwiązywanie problemów związanych z życiem za granicą stanie się dużo prostsze. 

Nie wolno zapominać, że znajomość języka polskiego jest także kluczowa w kwestii starania się o lepszą pracę. W przypadku cudzoziemców sprawa wydaje się oczywista. Im lepiej znasz język kraju, w którym mieszkasz, tym większa szansa, że otrzymasz pracę wymagającą umiejętności komunikacyjnych. 

Jednak to samo dotyczy osób, które się w Polsce urodziły. Perfekcyjna znajomość języka polskiego, którą można osiągnąć mając dostęp do profesjonalnego korepetytora, daje kompetencje w zawodach takich jak dziennikarstwo, rzecznictwo prasowe, polityka, media, czy też doradztwo wszelkiego rodzaju. Budując bogate słownictwo podnosisz zaufanie do siebie jako osoby profesjonalnej, obytej i zaznajomionej z kulturą słowa. 

Profesor Jan Miodek onegdaj powiedział: "Nie bójcie się o angielszczyznę swoich pociech. Mówcie do nich tylko po polsku. Dziecko i tak będzie najlepsze, jeśli chodzi o umiejętność posługiwania się językiem angielskim. Nie odbierajcie dziecku kapitału, jakim jest perfekcyjna znajomość języka ojczystego." i niech ten cytat będzie mottem każdego rodzica, który dba o przyszłość swoich dzieci. W końcu dla nich przygotowujemy świat. Nie bójmy się, jeśli dostrzegamy, że dziecko nie radzi sobie z językiem. Zachęcajmy go do czytania książek, zapewnijmy mu najlepszych nauczycieli języka polskiego i niech rozwija umiejętność ojczystej mowy, tak jak dbamy o naukę języków obcych

Język to kultura, to dziedzictwo historii danego narodu. Jeśli zaniedbamy go, to nas nie będzie. Pamiętajmy o tym przez całe życie. 

Komentarze

Aby dodać komentarz, musisz się zalogować.

Zarejestruj się w ekorki.pl
Zobacz oferty pracy w ekorki.pl lub zarejestruj się jako pracodawca
Kategorie

Certyfikat eKorki.pl

Certyfikat Zweryfikowane umiejętności Korepetytora
Warszawa Śródmieście
150 zł
Certyfikat Zweryfikowane umiejętności Korepetytora

Ogłoszenia promowane

Poznań Grunwald, Łazarz
150 zł
Warszawa Ursynów
60 zł
Warszawa Bemowo, Jelonki, Wola
70 zł
Popularne przedmioty

Jesteśmy na facebooku