Blog eKorki.pl
27 października 2021
Blog eKorki.pl: Kalendarz Korepetycji - dlaczego warto z niego korzystać

Od kilku miesięcy nasi użytkownicy mogą cieszyć się najnowocześniejszym narzędziem dostępnym na polskim rynku serwisów z ogłoszeniami korepetytorów, czyli kalendarzem korepetycji. Mamy jednak wrażenie, że niektórzy boją się z niego korzystać. A to błąd! Bo jest to narzędzie przyspieszające kontakt między uczniem i nauczycielem. W tym artykule spróbujemy pomóc niektórym "przełamać lody" z naszym kalendarzem. 

Jeśli jesteś nowym użytkownikiem i do końca nie wiesz, czym jest Kalendarz Korepetycji, to przeczytaj w pierwszej kolejności ten artykuł. Poniższy tekst nie ma być z założenia poradnikiem, jak go używać, tylko ma Cię przekonać, abyś go używał(a). 

Na początek kilka słów wyjaśnienia, bo być może wydaje się, że używanie tego typu narzędzia nie ma racji bytu, skoro można używać kalendarzy typu Google, Outlook czy po prostu zwykłego notesu. Owszem, tak by było, gdyby nasz system oferował tylko i wyłącznie opcję wypełniania grafiku. 

Na pierwszy rzut oka tak to zapewne wygląda, widok kalendarza - jak każdy inny. Mamy wybór miesiąca, tygodnia i możliwość wpisania terminu lekcji, spotkania czy też urlopu. Ale to, co wyróżnia nasz kalendarz od innych tego typu narzędzi jest bezpośrednia komunikacja z uczniami.

Zastanówmy się, jak wygląda tradycyjna metoda umawiania się na lekcje. Uczeń przegląda ogłoszenia, po czym dzwoni albo pisze wiadomość - ale nie ma żadnej wiedzy na temat wolnych terminów, więc proces jest dość żmudny, bo jedna strona coś proponuje, druga ustala, kiedy jej pasuje, albo okazuje się, że nie pasuje w ogóle i czas stracony. 

U nas proces jest pewny i błyskawiczny. Bo korepetytor w swoim panelu ustala precyzyjnie godziny swojej dostępności, długość lekcji, przerwy między lekcjami, a nawet czas dojazdu. 

Używanie Kalendarza Korepetycji jest perfekcyjnym rozwiązaniem zarówno dla korepetytora jak i dla ucznia. Uczeń nie musi bowiem szukać po omacku nauczyciela, który będzie mógł go przygotować w terminie, który mu najlepiej pasuje. Po prostu znajduje na liście wyników wyszukiwania takiego, u którego za pośrednictwem kilku kliknięć będzie mieć idealny dla siebie termin. A, że korepetytorzy deklarują w ogłoszeniu, czy lekcja może odbywać się u ucznia, to można też od razu wybrać takiego, który taką formę proponuje. 

Dlatego nie jest argumentem to, że ktoś używa innego kalendarza do zapisywania lekcji. Bo to trochę tak, jakby kino nie chciało sprzedawać biletów przez Internet, bo przecież są kasy tradycyjne. Nasz kalendarz to tak naprawdę nowoczesna forma umawiania się na lekcje, a nie tylko i wyłącznie grafik. 

Sama rezerwacja jest również błyskawiczna - jeśli uczeń jest zalogowany, to w zasadzie musi jedynie potwierdzić swoje dane i wpisać kod potwierdzający, który przyjdzie SMSem lub e-mailem (jeśli zdecyduje się nie podawać swojego numeru telefonu) i czekać na potwierdzenie od korepetytora. Proste jak zakup biletów do kina przez Internet. 

W razie czego, jakby uczeń zapomniał w ferworze zajęć o lekcji, to dzień przed nią otrzyma przypomnienie SMS, co pozwoli uniknąć sytuacji typu "zapomniałem o lekcji, nie przyszedłem". Tego na pewno nie chce żaden korepetytor. 

Zysk korepetytora jest taki, że daje mu to błyskawiczną możliwość dotarcia do nowych uczniów, bez rozmów wstępnych, ustalania idealnego grafiku i wszystkich etapów, które nie pomagają w pracy. Błyskawiczne powiadomienie SMS o nowej rezerwacji sprawia, że nie trzeba mieć nieustannie ręki na pulsie, można spokojnie zająć się pracą, a pulpit korepetytora uruchomić, kiedy przyjdzie SMS i również jednym kliknięciem lekcja jest zatwierdzana. Uczeń - jeśli poda swój numer telefonu - również dostanie automatycznie SMS i koniec procesu. Lekcja od razu pojawia się w kalendarzu. 

Należy też dodać, że posiadanie kalendarza jest też wizualnym wyróżnikiem danego korepetytora. Bo różnica między ogłoszeniem posiadającym wypełniony godzinami grafik, a ogłoszeniami, które "świecą" pustym miejscem jest na pierwszy rzut oka przyciągająca, jako zadbana, sprawiająca wrażenie aktualizowanej, gdzie na odpowiedź można liczyć natychmiast. 

Przedstawiliśmy bardzo dużo argumentów by zachęcić wszystkich użytkowników serwisu eKorki.pl do Kalendarza Korepetycji. Przypominamy też o ostatnim, zapewne nie mniej ważnym. Dostęp do kalendarza mają wszyscy korepetytorzy w ramach dowolnego abonamentu. Nie jest to w żadnym stopniu usługa dodatkowo płatna. Dla uczniów jest, jak wszystkie inne narzędzia w serwisie, całkowicie za darmo. Zatem otrzymujecie usługę premium praktycznie bez dodatkowych kosztów. 

Jeśli jednak czegoś brakuje wg Was, nie wahajcie się do nas pisać. W skrzynce pocztowej istnieje możliwość pisania wiadomości do administracji, więc zawsze możecie się podzielić swoimi uwagami i razem z nami ulepszać Kalendarz Korepetycji

Komentarze

Aby dodać komentarz, musisz się zalogować.

Zarejestruj się w ekorki.pl
Kategorie

Certyfikat eKorki.pl

Certyfikat Zweryfikowane umiejętności Korepetytora
Certyfikat Zweryfikowane umiejętności Korepetytora

Ogłoszenia promowane

Popularne przedmioty

Jesteśmy na facebooku