Korepetycje chemia Online

Dziś
6 Cze
Jutro
7 Cze
Cz
8 Cze
Pt
9 Cze
Ten korepetytor nie udostępnił kalendarza
Dziś
6 Cze
Jutro
7 Cze
Cz
8 Cze
Pt
9 Cze
Ten korepetytor nie udostępnił kalendarza
Dziś
6 Cze
Jutro
7 Cze
Cz
8 Cze
Pt
9 Cze
Ten korepetytor nie udostępnił kalendarza
Dziś
6 Cze
Jutro
7 Cze
Cz
8 Cze
Pt
9 Cze
Ten korepetytor nie udostępnił kalendarza
Dziś
6 Cze
Jutro
7 Cze
Cz
8 Cze
Pt
9 Cze
Najbliższy termin: Jutro
Dziś
6 Cze
Jutro
7 Cze
Cz
8 Cze
Pt
9 Cze
Ten korepetytor nie udostępnił kalendarza

Strona

Korepetycje z chemii – do czego przyda mi się chemia?

Chemia często jest kojarzona jako ten trudny i nudny przedmiot w szkole, ale nie jest to do końca sprawiedliwe stwierdzenie.

Mimo że w chemii – tak jak wszędzie – korzystamy z matematyki, a czasem też z logiki i braki w tych dziedzinach mogą nieco utrudnić naukę, to przecież chemia sama w sobie może być naprawdę przyjemna i podstawy zrozumie każdy!

Na pewno widzieliście na YouTube czy innych stronach ciekawe eksperymenty, na których prezenter wlewał jedną przeźroczystą ciecz do drugiej przeźroczystej cieczy i nagle wyskakiwały nam tysiące kolorów, płyny zmieniały swoją objętość, a być może nawet i wybuchały.

A skoro przy wybuchach jesteśmy – fajerwerki! Chyba każdy się zgodzi (nawet właściciele wesołych czworonogów z merdającymi ogonami), że nocne pokazy fajerwerków są piękne i spektakularne, a przecież mówimy tu o chemii w najczystszej postaci.

 

Czy warto uczyć się chemii?

Korepetycje z chemii są świetnym sposobem na poznanie tego niesamowitego świata lub też na przygotowanie się do matury czy innych egzaminów.

Oczywiście nikt nie powiedział, że każdy z nas powinien wiedzieć jak stworzyć jakiś skomplikowany lek, nad którym przez wiele lat pracowało grono naukowców. Chodzi bardziej o zrozumienie naszego otoczenia i zjawisk chemicznych, z których nawet nie zdajemy sobie sprawy, a z którymi mamy do czynienia na co dzień.  

Oto kilka przykładów:

  • medycyna – warto rozumieć, jak działają leki, witaminy czy suplementy, które zażywamy,
  • gotowanie – chemia wyjaśni nam m.in. dlaczego nasze jedzenie się psuje i jak możemy temu zapobiec, jakie zmiany zachodzą podczas gotowania posiłku i wiele więcej,
  • sprzątanie – jaki środek jest najlepszy do czyszczenia łazienki, a jaki do naczyń? Czy na pewno to, co widzimy w reklamach, jest najlepszym wyborem? Czy tańszy odpowiednik jakiegoś preparatu jest równie skuteczny?

 

Być może na pierwszy rzut oka chemia nie należy do najlżejszych przedmiotów, ale warto dać jej szansę, bo zalet wynikających z jej znajomości jest mnóstwo, a wykonywanie nawet najprostszych eksperymentów w domowym zaciszu może przynieść sporo frajdy.

Często zadawane pytania na temat korepetycji z chemii

🥇 Jak znaleźć dobrego korepetytora?

Giełda korepetycji eKorki.pl zawiera bazę 1056 ogłoszeń z chemii, a dzięki rozbudowanej wyszukiwarce oraz przejrzystemu systemu ocen i opinii każdy znajdzie idealnego nauczyciela.

❓ Kiedy warto skorzystać z korepetycji z chemii?

Jak ktoś ma plany związane z dalszą edukacją (studia wyższe, lepsze liceum), gdzie chemia ma kluczowe znaczenie, powinien zadbać o rozszerzoną ofertę edukacyjną i korzystać z niej regularnie. Daje to większe możliwości, niż tradycyjna szkoła.

🔍 Szukam korepetycji on-line. Jak poznać, że nauczyciel udziela ich w takiej formie?

Korepetytorzy mają możliwość zaznaczenia opcji edukacji przez Internet, która jest dostępna w wyszukiwarce. Można też zauważyć takich korepetytorów na liście wyników, bo mają wyświetlone ikony popularnych komunikatorów: Skype i Zoom.

⌛ Czy czas trwania korepetycji jest ograniczony?

Nie ma żadnych ograniczeń. Długość trwania korepetycji jest kwestią tylko i wyłącznie ustaleń między uczniem a nauczycielem. Giełda korepetycji eKorki.pl nie wpływa na żadne ustalenia indywidualne.